Δοκιμαστικές πρόβες για την μουσικο-θεατρική παράσταση "Πέρα από τα σύνορα"

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης μετέβηκαν στο Μουσικό Γυμνάσιο Αμυνταίου για δοκιμαστικές πρόβες στην μουσικο-θεατρική παράσταση «Πέρα από τα Σύνορα» στην οποία είναι πρωταγωνιστές. Η παράσταση αυτή εντάσσεται στις πολιτιστικές εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν το διήμερο 4-5 Μαΐου 2017 στο Μουσικό Γυμνάσιο Αμυνταίου σε συνεργασία με την Π.Ε. Φλώρινας και το ψηφιακό παράρτημα του Κρατικού Ρωσικού Μουσείου και Ρωσικού Κέντρου Θεσσαλονίκης, Ιδρύματος Russkiy Mir, στο πλαίσιο του Ελληνο-Ρωσικού Διαγωνισμού δημιουργικότητας «Η πατρίδα μου και τα αξιοθέατά της», αφιερωμένο στο «Διεθνές έτος βιώσιμης τουριστικής ανάπτυξης» υπό την αιγίδα του Γενικού Προξενείου της Ρωσίας και του Ρωσικού Μουσείου Αγίας Πετρούπολης.

Τρίτη, 25 Απρ 2017 to Τετάρτη, 26 Απρ 2017