Εκπαιδευτική εκδρομή στη Βέροια και στη Θεσσαλονίκη

Την Πέμπτη 21 Μαϊου οι μαθητές της Στ΄ τάξης πραγματοποίησαν μαζί με τους γονείς και τη δασκάλα τους Πετρούλα Παπαθανασίου εκπαιδευτική εκδρομή στη Βέροια και στη Θεσσαλονίκη. Το πρόγραμμα της εκδρομής περιελάμβανε ξενάγηση στην εκκλησία του Αγίου Αντωνίου στη Βέροια. Στη συνέχεια οι μαθητές επισκέφθηκαν το Λευκό Πύργο, το μνημείο σύμβολο της συμπρωτεύουσας. Περιηγήθηκαν στα εκθέματα που υπάρχουν σε κάθε όροφό του και έπειτα απόλαυσαν τη θέα από ψηλά. Κατόπιν, επισκέφθηκαν το Κέντρο Διάδοσης Τεχνών και Μουσείο Τεχνολογίας στη Θεσσαλονίκη, όπου είχαν την ευκαιρία να περιηγηθούν στην έκθεση παλιών αυτοκινήτων που βρίσκεται εκεί καθώς και να ενημερωθούν για τις εφευρέσεις των αρχαίων Ελλήνων. Το πρόγραμμα της ημερήσιας εκδρομής ολοκληρώθηκε με επίσκεψη και παιχνίδι στον πολυχώρο διασκέδασης Magic Park.

2014-2015
Πέμπτη, 21 Μάιος 2015