Έκθεση: Τα παιδιά της πόλης μας δημιουργούν

ta_paidia_tis_polis_dimioyrgoyn_me_ohima_toys_omiloys_toy_peiramatikoy_dimotikoy_sholeioy_florinas

Τα παιδιά της πόλης μας δημιουργούν με όχημα τους Ομίλους του Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Φλώρινας.

Μαθητές και μαθήτριες όλων των σχολείων της πόλης μας παρουσίασαν τα έργα που δημιούργησαν την φετινή χρονιά στο πλαίσιο της συμμετοχής τους στους Ομίλους του Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Φλώρινας. Συγκεκριμένα παρουσιάστηκαν:

Η έκθεση πραγματοποιήθηκε στην Πινακοθήκη Φλωρινιωτών Ζωγράφων (Αριστοτέλης), την Πέμπτη 7 και Παρασκευή 8 Ιουνίου, 9.00 - 13.00 το πρωί και 18.00 - 20.00 το απόγευμα.

Τα πρωινά η έκθεση ήταν ανοιχτή για μαθητές και μαθήτριες σχολείων οι οποίοι επισκέφθηκαν την έκθεση οργανωμένα ύστερα από επικοινωνία με το σχολείο μας. Τα απογεύματα η έκθεση ήταν ανοιχτή σε όλο το κοινό της πόλης.

Συνδιοργάνωση: Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας, ΦΣΦ Αριστοτέλης, Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας.

Παρασκευή, 08 Ιουν 2018 to Σάββατο, 09 Ιουν 2018