Ας φανταστούμε το σχολείο των ονείρων μας

as_fantastoyme_to_sholeio_ton_oneiron_mas

Το σχολείο μας συμμετείχε στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής έκφρασης μαθητών με τίτλο «Ας φανταστούμε το σχολείο των ονείρων μας» που διοργανώθηκε από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης και έλαβε χώρα στις 9 Μαϊου 2015. Τα έργα που δημιούργησαν οι μαθητές του σχολείου μας καθ΄ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2014-2015 στο μάθημα των Εικαστικών, όπως και τα έργα των μαθητών της Ε΄ και Στ΄ τάξης του σχολείου μας που υλοποιήθηκαν στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος «Ιστορία της τέχνης», διαγωνίστηκαν στην κατηγορία : 3. Πλαστικές Τέχνες: ζωγραφική/σχέδιο/ grafiti/ ψηφιδωτό /υφαντουργία/ αγγειοπλαστική/ κεραμική /γλυπτική/ χαρακτική/ κατασκευές κ.α. Παρακάτω παρατίθεται το βίντεοκλιπ με τίτλο: Εικαστικές διαδρομές στο χώρο και στο χρόνο με το οποίο διαγωνίστηκε το σχολείο μας. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές!

2014-2015
Σάββατο, 09 Μάιος 2015