Προσφορά βιβλίων από φοιτητές της Παιδαγωγικής Σχολής

Στα πλαίσια του προγράμματος «Σκυταλοδρομία ανάγνωσης» που εκπονεί η δασκάλα της Ε ́ τάξης Πετρούλα Παπαθανασίου και συνεργασίας που διατηρεί με την υπεύθυνη καθηγήτρια του «Βιβλιολογείου» κ. Έφη Παπαγεωργίου πραγματοποιήθηκε η ακόλουθη δράση. Οι φοιτητές που παρακολουθούν το συγκεκριμένο μάθημα επέλεξαν - έπειτα από κλήρωση- την Ε ́ τάξη του Σχολείου μας για να δωρίσουν στους μαθητές βιβλία που προέρχονται από την προσωπική τους βιβλιοθήκη, πολλά εκ των οποίων περιείχαν και αφιερώσεις συναισθηματικής αξίας για τους ίδιους. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τόσο τους ίδιους τους φοιτητές όσο και την καθηγήτριά τους για την κίνηση αυτή, η οποία συμβάλλει τα μέγιστα στην καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας των μαθητών.

2013-2014
Τετάρτη, 28 Μάιος 2014