Ραδιοφωνικό σποτ για τα εγκαίνεια της έκθεσης: "Κοστούμια Όπερας: η εκδοχή των παιδιών".

radiofoniko_spot_gia_ta_egkaineia_tis_ekthesis_kostoymia_operas_i_ekdohi_ton_paidion.

Την  Τετάρτη 6 Μαϊου οι μαθητές της Στ τάξης επισκέφθηκαν το στούντιο ηχογράφησης της ΕΡΑ Φλώρινας όπου περιηγήθηκαν στο χώρο του σταθμού και ενημερώθηικαν από τους υπευθύνους για τη λειτουργία ενός ραδιοφωνικού σταθμού. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με την παρουσιάστρια Αδάμου Τάμυ ζωντανά στον αέρα με αφορμή τα εγκαίνια της έκθεσης "Κοστούμια Όπερας: η εκδοχή των παιδιών",η οποία εντάσσεται στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα " Γνωριμία με την παραστατική τέχνη της όπερας" στο οποίο συμμετέχουν για δεύτερη συνεχή χρονιά υπό την καθοδήγηση της Καππάτου Αναστασίας και να καταθέσουν τις εντυπώσεις τους από αυτό. Τέλος ηχογράφησαν το ραδιοφωνικό σποτ της έκθεσης στο οποίο τραγούδησαν την άρια "libiamo ne dolci calici" από την όπερα La Traviata του Verdi. Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως την Τάμυ Αδάμου και όλους τους υπεύθυνους του ΕΡΑ Φλώρινας για τη μοναδική εμπειρία που χάρισαν στους μαθητές μας.

2014-2015
Τετάρτη, 06 Μάιος 2015