Συμμετοχή στις Αθλητικές Εκδηλώσεις για την 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού!

H Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016 ορίσθηκε από το υπουργείο Παιδείας ως Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με σύνθημα: «Νοιώσε τη  χαρά  της  άθλησης  χωρίς το άγχος της  νίκης και τον φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους».
    Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης συμμετείχαν στις αθλητικές δραστηριότητες που διοργάνωσε το σχολείο μας σε ιδιωτικό αθλητικό κέντρο στην πόλη της Φλώρινας.
    Σκοπός όλων των δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν ήταν να παρακινήσουν τους μαθητές να συμμετάσχουν  με απώτερο στόχο τη βελτίωση της φυσικής κατάστασης, την καλλιέργεια και ενίσχυση της ευεξίας τους καθώς και να υιοθετήσουν έναν πιο δραστήριο τρόπο ζωής.

Δευτέρα, 03 Οκτ 2016