Συμμετοχή στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στην Αθήνα.

diastimikos_anelkystiras

Το Σάββατο 18 Μαρτίου διεξήχθησαν στις εγκαταστάσεις του Ο.Α.Κ.Α. οι τελικοί των Πανελλήνιων διαγωνισμών ρομποτικής για μαθητές Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου. Το σχολείο μας και την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας εκπροσώπησαν τρεις ομάδες που είχαν αναδειχθεί στις τρεις πρώτες θέσεις του Περιφερειακού Διαγωνισμού:

Η ομάδα IQ Robots κατάφερε να περάσει με επιτυχία την πρώτη φάση της αξιολόγησης του τελικού και η κατασκευή της να αναδειχθεί στις 30 καλύτερες της Ελλάδας.

Θέλουμε να συγχαρούμε όλα τα παιδιά της Ε τάξης του σχολείου μας για την πολύμηνη προσπάθεια τους με αποκορύφωμα την συμμετοχή τους στον τελικό και ευχόμαστε οι εμπειρίες που απέκτησαν από αυτή την διοργάνωση να είναι εποικοδομητικές και ευχάριστες.

Σάββατο, 18 Μαρ 2017