Συμμετοχή της Α’ και της Β’ τάξης στις εκδηλώσεις για την Παγκόσμια Ημέρα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Την Τετάρτη 6/4/2016, Παγκόσμια Ημέρα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ και της Β΄ τάξης, με τη συνοδεία των δασκάλων τους, συμμετείχαν στις εκδηλώσεις που έλαβαν χώρα στην κεντρική πλατεία της πόλης μας. Οι εκδηλώσεις διοργανώθηκαν από τον σύλλογο ΣΑΡΙΣΕΣ και αφορούσαν μαθητές Νηπιαγωγείου, Δημοτικού και Γυμνασίου. Το πρόγραμμα περιελάμβανε παιχνίδι στα τραπέζια με τη βοήθεια αθλητών του συλλόγου, έκθεση ζωγραφικής με θέμα το πινγκ-πονγκ, μουσική και ελεύθερο παιχνίδι.

Τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με το άθλημα της επιτραπέζιας αντισφαίρισης, δοκιμάστηκαν ένα ένα με τη σειρά στα τραπέζια που ήταν στημένα στο πάρκο και κάποια εκδήλωσαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και είχαν καλές επιδόσεις. Παράλληλα, περιηγήθηκαν στον χώρο της υπαίθριας έκθεσης ζωγραφικής, έπαιξαν, φωτογραφήθηκαν και χόρεψαν στον ρυθμό της μουσικής.

Στο τέλος, όλα τα παιδιά πήραν αναμνηστικό δίπλωμα συμμετοχής.

Τετάρτη, 06 Απρ 2016