Συμμετοχή της Δ΄ τάξης στις εκδηλώσεις για τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος

Στο πλαίσιο του σχεδιασμού και υλοποίησης του Περιβαλλοντικού Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων «Γνωρίζοντας τον τόπο μας – Η Φλώρινα», οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης συμμετείχαν στις εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν για τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος στις 3 Ιουνίου 2016 στους χώρους του Ν. Πάρκου Φλώρινας.

Η συμμετοχή αφορούσε την ανάρτηση ενός πόστερ που απεικόνιζε τη Φλώρινα του χθες, του σήμερα και του αύριο, όπως την οραματίζονται τα παιδιά. Εξέχουσα θέση στο πόστερ κατείχε ο κύριος 2Π, η κούκλα της ActionAid που ενσαρκώνει τον Παγκόσμιο Πολίτη και τις αρετές και τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει! Με μεγάλο ζήλο κι ενδιαφέρον τα παιδιά ξεναγούσαν τους μικρούς και μεγάλους επισκέπτες της έκθεσης!

Παρασκευή, 03 Ιουν 2016