Τελετή λήξης σχολικού έτους και αποχαιρετισμός μαθητών/τριών της Στ΄ τάξης

Την Τετάρτη 14 Ιουνίου 2017 έλαβε χώρα σε μια σεμνή τελετή ο αποχαιρετισμός των μαθητών/τριών της Στ΄ τάξης.

Συγκεκριμένα, αφού διανεμήθηκαν τα αναμνηστικά δώρα από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων στα παιδιά, ακολούθησε η προβολή ενός βίντεο, που παρουσίαζε τις σημαντικότερες στιγμές των μαθητών από την Α΄ Δημοτικού μέχρι και την Στ΄ Δημοτικού.

Κατόπιν, πραγματοποιήθηκε ανταλλαγή χειροποίητων δώρων μεταξύ των μαθητών της Στ΄ τάξης και της Α΄ τάξης. Με τον τρόπο αυτό ολοκληρώθηκε η ενδοσχολική δράση της υιοθεσίας ενός μικρού μαθητή/τριας της Α΄ δημοτικού από ένα μαθητή/τριας της Στ΄ τάξης που υλοποιείται για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στο σχολείο μας.

Η λιτή εκδήλωση έλαβε τέλος με την επίδοση ενός τριαντάφυλλου από τους μαθητές της Στ΄ τάξης στο διδακτικό προσωπικό του σχολείου σε κλίμα συγκίνησης.

Ευχόμαστε στους μαθητές/τριες μας «Καλή Πρόοδο και Καλή Συνέχεια στο Γυμνάσιο».

Τετάρτη, 14 Ιουν 2017