Βράβευση των Μικρών Χάκερ στην Διαθεματική Διημερίδα Επιστημών 20-21 Ιουνίου 2019

paroysiasi_kai_vraveysi_ton_mikron_haker_thessaloniki_212062019

Την Παρασκευή 21 Ιουνίου οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ομίλου μας συμμετείχαν στην Διαθεματική Διημερίδα Επιστημών που διοργάνωσε το Εργαστήριο Διδακτικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας του Τμήματος Φυσικής του Α.Π.Θ. στην Κεντρική Δημοτική Βιβλιοθήκη Θεσσαλονίκης. εκεί παρουσιάσαμε τις κατασκευές μας στο πλαίσιο του 1ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής Ανοιχτών Τεχνολογιών και έγινε η βράβευση των παιδιών για την πρώτη θέση που πήρε η κατασκευή τους «Αυτόνομο αποχιονιστικό μηχάνημα για τον καθαρισμό σχολικών αυλών». Με τον τρόπο αυτό ολοκληρώθηκε και η φετινή χρονιά του Ομίλου «Μικροί Χάκερ». Δίνουμε ξανά ραντεβού για τον Οκτώβριο! Καλό καλοκαίρι!

2018-2019
Παρασκευή, 21 Ιουν 2019