Το τραγούδι beauty of the earth είναι ο επίσημος ύμνος του προγράμματος Erasmus+ What a Wonderful World, στο οποίο το σχολείο μας είναι συντονιστής. Παιδιά από όλα τα σχολεία της ομάδας έδωσαν αρχικά τις ιδέες τους για τους στίχους στην γλώσσα της κάθε χώρας. Από την δική μας πλευρά ήταν οι μαθητές της περυσινής Δ τάξης (2020-2021) που μαζί με την δασκάλα τους κ. Πουγαρίδου ανέλαβαν να μοιραστούν τις δικές τους ιδέες. Στη συνέχεια το σχολείο CEIP Maximiliano Gil Melián της Τενερίφης ανέλαβε να γράψει την μουσική και να δομήσει τους τελικούς στίχους του τραγουδιού στα Αγγλικά. Παρακάτω μπορείτε να ακούσετε την μουσική του τραγουδιού μας, καθώς και δύο εκτελέσεις (μία στα αγγλικά και μία στα ισπανικά) από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Τενερίφης.

Η μουσική του τραγουδιού χωρίς λόγια
Το τραγούδι μας με Αγγλικούς στίχους
Το τραγούδι μας με Ισπανικούς στίχους